Pracujemy: Pon - So 8.00 - 20.00

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Chcesz perfekcyjnie i tanim kosztem zmienić grzejniki na ogrzewanie podłogowe? Wypróbuj system frezowania w zrobionej posadzce, dzięki której nie będziesz musiał skuwać istniejącej już podłogi, układać na nowo styropianów, czy też układać jeszcze raz zniszczonych podczas skuwania instalacji pod posadzkowych.

Powyżej wypisane rzeczy zminimalizują z Twojego kosztorysu podczas zmian w mieszkaniu jeśli zainstalujesz frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, które polega na frezowaniu bruzdy w istniejącej podłodze, w związku z tym możemy zaproponować Ci skrócenie remontu, oraz zdecydowane obniżenie kosztów poprzez wykonanie ogrzewania podłogowego frezowanego!

Ogrzewanie podłogowe frezowane dokładniej na tym, że specjalistyczną maszyną bruzdujemy rowki pod rurkę pex ogrzewania podłogowego. Bruzdowanie jest na głębokość ok. 2cm . Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest metodą w dużym stopniu bezpyłową, ponieważ wykorzystywany jest odsysający odkurzacz przemysłowy o wysokiej wydajności, dzięki któremu praktycznie bezpyłowo przebiegają prace.

Przy wykorzystaniu bruzdowania w pomieszczeniach w wykonanych posadzkach nie będziesz musiał układać nowych izolacji, nie trzeba zwiększać poziomu podłogi, a czas wykonania montażu w mieszkaniu podczas remontu to ok 5 dni roboczych dla wykonania 60m2 powierzchni na gotowo. Od razu po naszych pracach możesz tak naprawdę układać podłogi, ceramikę, znaczniej wymagające podłogi będą wymagały prawdopodobnie realizacji wylewki cienkowarstwowej.


Zalety ogrzewania podłogowego frezowanego

Znaczne zalety oprócz kosztów i czasu wykonania frezowania pod ogrzewanie podłogowe jest to, że tak zainstalowane ogrzewanie podłogowe jest przyjemne i mocno efektywne w używaniu, z powodów takich, że rurki do ogrzewania podłogowego są blisko pod docelową podłogą i prędko nagrzewają w całości w Waszym domku czy apartamencie. Przy standardowych grzejnikach nie ma możliwości osiągnięcia takich wyników. Ogrzewanie podłogowe frezowane to zmniejszenie kosztów rzędu 10-15% w stosunku do zwykłego ogrzewania domu grzejnikami.


Jakie elementy wchodzą w ogrzewanie podłogowe frezowane

– frezowanie rowka na rurkę Pex na ok. 2cm

– układamy rury ogrzewania podłogowego fi 16 w wyfrezowanych wcześniej rowkach

– instalacja rozdzielacza z przepływomierzem oraz układem pompowo-mieszającym

– wykonanie szafki natynkowej lub podtynkowej

– doprowadzenie magistrali zasilającej ogrzewanie


Podczas wykonania frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, nie musisz już:

– skuwać całej posadzki - nie musisz zamarwiać się o zniszczeniu instalacji pod wylewką

– na nowo układać styropianów,

– robić nowszej posadzki,

– podnosić poziomu wylewki,

– czekać aż wyschnie jastrych

Jakie są plusy są z montażu frezowania pod ogrzewanie podłogowe?

1. Bezpieczeństwo – nie poparzysz się przez gorące grzejniki

2. Oszczędność - zmniejszysz o 10-15 % na ogrzewaniu swojego apartamentu

3. Zdrowie - ogrzewanie podłogowe frezowane trzyma super wilgotność w pomieszczeniach, dzięki czemu eliminuje bakterie oraz zapewnia zdecydowanie małą cyrkulację kurzu

4. Wygoda - możesz sterować ogrzewaniem zdalnie

5. Jest praktyczne - masz możliwość dowolnego ustawienia {pokojów|mieszkania|domu|pomieszczeń), kaloryfery już nie będą Ci przeszkadzać!

6. Higiena - skończą się problemy z czyszczeniem grzejników w trudno dostępnych miejscach!


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi?

Jak wygląda wykonanie w domu, w którym do tej pory były grzejniki, a nie system ogrzewania podłogowego?

Instalacja rozdzielacza najczęściej występuje w tym samym miejscu, w którym zamontowany był rozdzielacz przenoszący ciepło do kaloryferów. Nie wchodzimy w system grzewczy po za Twoim mieszkaniem.

Czy ogrzewanie podłogowe frezowane można zainstalować pod każdy system grzewczy?

Ogrzewanie frezowane można wykonać pod praktycznie wszystkie instalacje, m.in. ogrzewanie miejskie, ogrzewanie gazowe czy pompy ciepła.

W mieszkaniu układ doprowadza ciepłą wodę w okolicach 50st. C pod grzejniki, przy ogrzewaniu podłogowym będzie niższa, jak to wykonujecie?

Masz więcej pytań?, zadzwoń do nas już teraz!

Sprawdź szczegóły na: Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe TERMOLIT.